Jan Paweł II

Jan Paweł II

Na jednym ze swoich słynnych imaginette, obrazków z krótkim przesłaniem od Jezusa lub Maryi, ks. Dolindo zapisał tajemnicze słowa, które miały okazać się proroctwem związanym z osobą Jana Pawła II. Obrazek z wizerunkiem Maryi, zawierające to wyjątkowe przesłanie otrzymał polski arystokrata, Witold Laskowski, 2 lipca 1965:

„Maryja do duszy: Świat chyli się do upadku, ale Polska, dzięki nabożeństwom do Mego Niepokalanego Serca uwolni świat od straszliwej tyrani komunizmu, tak jak za  czasów Sobieskiego z duwdziestoma tysiącami rycerzy  wybawiła Europę od tyrani tureckiej. Powstanie z niej nowy Jan, który poza jej granicami, heroicznym wysiłkiem zerwie kajdany, nałożone przez tyranię komunizmu. Pamiętaj o tym. Błogosławię Polskę! Błogosławię Ciebie. Błogosławcie mnie. Ubogi ksiądz Dolindo Ruotolo – ulica Salvator Rosa, 58, Neapol”.

Wpis ten odszedł jednak w niepamięć i dopiero po wyborze Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w 1978 roku duchowe córki ks. Dolindo odkryły kopię wspomnianego przesłania w zeszytach Stowarzyszenia Apostolstwa Wydawniczego. Postanowiono zatem odszukać oryginalny obrazek przekazany Witoldowi Laskowskiemu w 1965 roku. Jego nowym posiadaczem okazał się słowacki biskup Paweł Hnilica, bliski przyjaciel Jana Pawła II. Przepowiednia zapisana przez ks. Dolindo zaczęła spełniać się w 25 marca 1984 roku, kiedy to Ojciec Święty poświęcił Matce Bożej specjalnym aktem oddania Związek Radziecki i cały komunistyczny świat. Pięć lat później tyrania komunizmu w Polsce zakończyła swój żywot.

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz