O wierze

Bądź jak dziecko

Ofiaruj twe niedole Jezusowi, ponieważ są one jak w kawałek gliny rzuconej morze. Woda sama je rozpuści. Jeśli oddasz Jezusowi twoje złe bryzgi błota, On jest Słońcem, które je natychmiast osuszy i rozproszy jak pył na wietrze. Jezus jest Zbawicielem. On zatem nie chce niczego innego, jak zbawić i odkupić.

Dziękuj Panu, gdy wydaje ci się, że twoja dusza pozostaje w tyle. Zawierz Mu. Musisz pragnąć chwały, a nie – zysków. Jego pragnienie nie jest twoim. Zauważ, że twoja dusza jest wybrana przez Niego wtedy, gdy jest kwestionowana. Właśnie w takiej chwili On wzywa cię do Swojego gniazda miłości i pokoju. Gdy wydaje ci się, że wszystko idzie na opak, w jednej chwili wszystko się zmienia przez Jego przyjaźń i Jego miłość.

Zaufanie Bogu jest najpiękniejszym świadectwem naszej wiary i miłości do Niego. Jest to działanie, które przynosi nam w największym stopniu pokój i odrywa nas od istot ziemskich. To najpiękniejszy sekret szybkiego wzniesienia się na drogi doskonałości. Dzięki niemu nie będą nas niepokoić burze, prześladowania, choroby, kary, wewnętrzne ciemności. Musimy być
jak dziecko, które spoczywa na sercu ojca i które wszystko mu powierza
.

 

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz