Aktualności

o. Dolindo o Biblii

O. Dolindo Ruotolo, włoski kapłan i mistyk, miał bardzo głębokie spojrzenie na Biblię. Uważał, że każde słowo w Piśmie Świętym jest żywe, pełne mocy i odnosi się do konkretnej osoby czy sytuacji. Według niego Biblia jest jak list miłosny, który Bóg napisał do każdego z nas, abyśmy poznali Jego plan zbawienia dla nas.

Ojciec Dolindo przekonywał, że czytając Pismo Święte, musimy wsłuchiwać się w Boże słowa z głęboką wiarą i otwartym sercem. W ten sposób możemy odkryć ukryte znaczenie tekstu i zrozumieć, jak Bóg do nas przemawia. Dzięki modlitwie i kontemplacji tekstów biblijnych możemy doświadczyć prawdziwej obecności Boga w naszym życiu.

Kapłan ten zachęcał również do codziennego czytania Pisma Świętego, uważając, że to nie tylko obowiązek chrześcijanina, ale także ważne źródło duchowej siły i mądrości. Przekonywał, że Biblia jest drogowskazem na naszej życiowej drodze i przewodnikiem w trudnych chwilach. Dlatego też zalecał regularne studiowanie Pisma i medytację nad nim, by nasza wiara wzrastała i umacniała się.

O. Dolindo Ruotolo głosił głęboką wiarę w moc i znaczenie Biblii jako Bożego przesłania dla każdego człowieka. Jego słowa inspirują do głębszego zrozumienia i poszukiwania Boga poprzez Pismo Święte, które jest dla nas drogowskazem do wieczności.

******************************************************

Zbliża się maj.

Doskonały prezent na Pierwszą Komunię Świętą

Biblia Komiks. Boża historia odkupienia to jedyne polskie wydanie światowego bestsellera, który rozszedł się już w ponad 50 mln egzemplarzy! W Polsce Biblia Komiks trafiła już do ponad 100 tys. czytelników

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz