Aktualności Bez kategorii

Wspólne rozważania Wielkopostne

Środa Popielcowa – 22.02.2023
Zastanawiasz się jak przeżyć Wielki Post?
Zapraszamy Cię do rozważań z ks. Dolindo😇
Byłem jeszcze niewinny, nadzwyczaj żywiołowy; pociągała mnie Męka Jezusa i starałem się już wtedy śpiewać Jezusowi umęczonemu (…) w tym czasie mogłem mieć najwyżej pięć [lat] – pisał ks. Dolindo Ruotolo w swojej autobiografii „Nazwano mnie Dolino, co oznacza ból”. Rozważanie Męki Pańskiej towarzyszyło mu od wczesnego dzieciństwa. Całe jego życie naznaczone było cierpieniem, które postrzegał jako swój udział w Męce Chrystusa. A mimo to był człowiekiem zaufania, miłości i pokoju. Nie było w nim zgorzknienia i lęku. Wręcz przeciwnie każdy jego dzień, mimo że naznaczony krzyżem był świadectwem Zmartwychwstania – zwycięstwa nad złem, nad grzechem, nad cierpieniem.
Dlatego trudno o lepszego przewodnika na czas Wielkiego Postu – niech przez kolejne 40 dni przygotowań prowadzą nas jego słowa zaczerpnięte z jego autobiografii. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tych dni.
📩Każdego dnia na naszym profilu będziemy publikować zadanie, duchowe ćwiczenie zainspirowane radami ks. Dolindo, które zostawiał swoim córkom duchowym. Zapraszamy gorąco do dzielenia się w komentarzach tym, jak Wam się udało.
💪Ponadto każdy, kto zapisze się na nasz newsletter otrzyma niepublikowane jeszcze w Polsce rozważania drogi krzyżowej napisane przez Księdza Dolindo. A na dodatek codziennie przez cały Wielki Post, zawsze o 14.30, będzie otrzymywał na swoją skrzynkę mailową📩 fragment autobiografii ks. Dolindo do rozważenia, by o 15.00 włączyć je w modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia. Gorąco zachęcamy do duchowej łączności z nami codziennie w godzinie Męki przez cały Wielki Post. Zapraszamy do dzielenia się na naszych mediach społecznościowych efektami😊 Bądźmy w tym razem.
Zaczynamy😊
Zadanie nr 1: „Utrzymujcie skupienie ducha i unikajcie wszelkiego rozproszenia, które ma światowy posmak” – nie daj się dzisiaj rozproszeniom na modlitwie; jeśli się pojawią, oddawaj każde Panu Bogu, prosząc by je od Ciebie zabrał.
A przy okazji:
1. Zapisz się na newsletter (otrzymasz przedpremierowo ebook “Droga Krzyżowa ks. Dolindo” gratis! )
2. Odczytaj codziennego maila z rozważaniami na Wielki Post
3. Podziel się swoimi refleksjami w naszych social mediach

2 komentarze

Zostaw komentarz

  • Czy mozecie wrzucac rozwazania Wielkopostne codziennie rano. Rowniez, zapisalam sie na newsletter i dostawanie codziennych rozwazan na maila ale niestety nie dostalam zadnego maila. Z Panem Bogiem

    • Rozważania są dodawane codziennie około 10:00 rano.
      Jeśli chodzi o newsletter to proszę sprawdzić może trafiła się jakaś literówka podczas podawania meila i stąd ten problem.